Дете од снова

У Установи културе Божидарац 12. октобра 2022. одржана је прва радионица у оквиру пројекта „Дете од снова“. Пројекат реализује организација „Увек са децом“, а друга радионица ће бити у у новембру. Учествовало је десет ученика четвртог разреда наше школе. Децу су пратиле Татјана Перишић, педагог, и Весна Зец, учитељица IV5.
У пројекту је предвиђено да на првој радионици деци буде представљена песма „Дете од снова“ путем видео снимка и да је одсвира на клавиру ауторка Бојана Машковић. Након радионице деца могу песму да слушају  код куће и да је уче, да би на другој радионици у новембру могли да је заједно певају. На крају друге радионице следи  кратка  анкета о песми, деца ће попунити  образац евалуације на основу којих ће се добити релевантни и поуздани подаци за будуће активности овог типа.
Циљ пројекта је да кроз успешну и квалитетну сарадњу школе и организације код деце развија емпатију и доброчинство који су веома значајни за њихов развој. Очекује се да деца утичу на околину тако што ће кроз своје доброчинство подстаћи и друге, не само децу, већ и одрасле да им се прикључе и чине добра дела.

Весна Зец

Брзином до звезда

Такмичење „Брзином до звезда“ одржано је 11. октобра 2022. у ОШ „Краљ Петар II Карађорђевић“. Учествовало је 16 ученика трећег и четвртог разреда наше школе, 8 дечака и 8 девојчица. Ученике је на такмичење водила учитељица IV2 Вера Храстински.

На градско такмичење су се пласирали следећи ученици: Лола Вукићевић III2, Филип Мићановић III3, Нађа Сланкаменац IV2 и Един Саити IV4

Весна Зец