Недеља спорта и стони тенис

У оквиру недеље спорта наставници физичког и здравственог васпитања организовали су школски турнир у стоном тенису који је био квалификациони за градско такмичење, у септембру 2022. Учествовало је 30 ученика, медаље и пласман на градско такмичење освојили су:
1. Коста Несторовић VII3
2. Петар Илић VI1
3. Марко Дабетић VII3
4. Андреј СимонићVIII1
Градско такмичење одржано је 4. октобра. у Спортском центру „Мастер“ у Земуну. Учествовало је преко 70 ученика са територије града Београда и сви наши ученици су прошли групну фазу и пласирали се у други круг такмичења, ученик Коста Несторовић је заузео друго место.

наставник физичког васпитања Слађана Томић

Општинско такмичење у фудбалу

Општинско такмичење у фудбалу одржано је 7. октобра 2022.  на терену Треће београдске гимназије. Екипа ученика седмог и осмог разреда наше школе освојила је прво место међу шест екипа основних школа Врачара.

Владимир Карановић

Спортски дан у II2

Европски школски дан спорта у одељењу II2 у продуженом боравку симболично је обележен такмичењем под називом „Трка на три ноге”, 4. октобра 2022. Овом активношћу ученици су морали да усклађују покрете како би успешно завршили свој део игре. Парови су трчали до циља на три ноге и на основу крајњих резултата је установљено да су оба тима била приближног резултата.
Надметање је организовано у школском дворишту наше школе, ученици су били веома заинтересовани и мотивисани за спортско надметање.

Учитељица у продуженом боравку Маја Ристић

Ученици VI3 на изложби фотографија

Ученици VI3, одељењски старешина Марина Луковић и библиотекарка Слађана Галушка посетили су изложбу фотографија Био једном један Београд – испред и иза кулиса у Музеју, кући краља Петра Првог, 7. октобра 2022.
Изложбу чине одабране фотографије грађевина, људи и догађаја настале до 1941. године, односно до Другог светског рата, које су чланови Фејсбук групе Био једном један Београд пронашли у старим породичним албумима. Од водича у музеју чули смо дивне приче о значајним грађевинама, знаменитим људима, познатим мајсторима фотографије и уметности, као и о обичним грађанима, моди, обичајима у Београду са краја 19. и из прве половине 20. века. Ученицима су се веома допали кућа и двориште и посебно поставка, толико да су направили своје фотографије по узору на изложене.
Посета је изведена у оквиру часова слободне наставне активности Медијска писменост, па су ученици добили задатак да направе разноврсне медијске поруке у вези са овим кратким излетом.

Марина Луковић и Слађана Галушка

Разгледница из IV4

Ученици IV4 су у септембру 2022. на часовима пројектне наставе имали задатак да направе разгледницу из свог завичаја, користећи своје фотографије и оне са интернета, или цртањем разгледнице. Тако су настали  необични ликовни радови који приказују Београд и неке друге градове из којих су ученици дошли.

Светлана Ленаси