Дан девојчица – Конкурс „Ухвати идеју“

На овогодишњем конкурсу „Ухвати идеју“ у оквиру обележавања Дана девојчица у ИКТ сектору у организацији Удружења пословних жена Србије, учествовала су четири тима ученица осмог разреда са својим видео радовима:
Pattern finder – Анита Боуер VIII1,
I (eye) guard – Петра Голубовић и Софија Вукићевић VIII2,
Scan and win – Исидора Милановић, Нина Орландић и Ђурђа Торбица VIII2,
Straycare – Мирјана Илић и Петра Ђорђевић VIII4.

Комисија коју су чиниле представнице УПЖ Србије Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Министарства трговине, туризма и телекомуникација, Министарства привреде, Министарства омладине и спорта, агенције UN Women и компанија А1, Klett  и Schneider Electric, бодовала је радове – рад Scan and win је освојио 2. место, рад  Straycare 4. место.

Додела награда одржаће се 10. маја 2022. у Скупштини града Београда на завршној свечаности.

Честитамо свим девојчицама на изузетном успеху!

Александра Бошковић,
Координатор Тима за развој међупредметних компетенција и предузетништва

Дан девојчица – Посета компанији Heliant

У оквиру обележавања Међународног дана девојчица у ИКТ сектору ученице осмог разреда обишле су 21. априла 2022. компанију Heliant која се бави софтвером у медицини. Током двочасовног дружења девојчице су имале прилику да виде како се праве електронски здравствени картони као и различите корисне апликације у здравству, да чују из прве руке како је изгледао професионални пут жена програмера и које су предности и мане овог посла.

Запослени у Heliantu су нам изашли у сусрет и радо нам помогли да снимимо 4. епизоду нашег подкаста Дестинација под називом Звање и занимање – ИТ  у којој су говорили о својим занимањима.

Велико хвала компанији Heliant на дивном дружењу и сарадњи.

Александра Бошковић