Читам, па шта? – Завршна свечаност

Завршна свечаност пројекта Читам, па шта? одржана је 2. јуна 2021. у Библиотеци града Београда. Свечаности су присуствовали: шесторо ученика III2 и учитељица Горица Ивановић,  ученица III4 Уна Марковић и библиотекарка Слађана Галушка.
Децу, родитеље, наставнике и библиотекаре поздравила је Александра Вићентијевић, аутор пројекта, и захвалила се ђацима који учествују у пројекту и показују да је читање књига важно. Чланица жирија Виолета Ђорђевић је похвалила радове добитника награда – њихови прикази књига су оригинални, а илустрације одличне.
Гост свечаности је била дечији писац Јасминка Петровић. Она је говорила о својој новој књизи и одговарала на питања деце у вези са писањем и инспирацијом, настанком појединих дела, омиљеним књигама…
Уследила је додела награда и похвалница, фотографисање и додатно дружење са Јасминком Петровић.
Похвалнице су добили сви ученици чији су радови објављени на страни пројекта, међу њима је тринаест ученика наше школе.  Уна Марковић је за освојено треће место награђена књигом.

Слађана Галушка