Поносно истичемо да су ученици VII1 наше школе Димитрије Белић и Петра Шушњар, под менторством наставнице српског језика Александре Протић, освојили прво и друго место на литерарном конкурсу „Родољубива песма – нова српска мисао“.  Похваљен је и ученик Богдан Поповић VII1, који је на конкурсу освојио седмо место.

Ученици су 2. октобра 2021. учествовали у радионици која је одржана у скупштинској сали Општине Врачар. Ученици су тада имали прилику да разговарају са два писца: Петром Арбутином и Боривојем Рашуом. Ова два писца разговарала су са ученицима и њиховим наставницима о томе колико је важно да се на правилан начин разуме значење и процес стварања поезије, као и околности у којима је књижевно дело настало.

Свечана додела диплома уприличена је 16. октобра 2021. године у ДКЦ-у, приликом обележавања 700. годишњице манастира Грачанице.

Ученици наше школе су овом приликом показали интересовање за очување родољубиве поезије и показали да она може бити присутна и у савременим временима.

радови ученика су у документу Грачаница.

Александра Протић