Наставнице Јована Симић и Ивана Милошевић и библиотекарка Слађана Галушка организовале су часове пројектне наставе „Градови Србије“ за ученике IV1 и IV4 у септембру и октобру 2021.

Ученици су имали задатак да по групама пронађу информације о неколико градова у Србији, да направе паное у вези са њима и да их представе својим друговима. Такође, било је важно и да сами направе фотографије одређених предела о којима говоре.

Активности су повезане са садржајем наставе природе и друштва, српског језика, ликовне и музичке културе. Ђаци су писали саставе у вези са одређеним делом града који им је важан, било да је то Београд или неки други град који познају. Писали су разгледнице и представљали знаменитости Београда.

На часовима ликовне културе се цртали омиљени део Београда, а на часовима музичке културе слушали композиције познатих српских певача и музичара о којима су писали као становницима појединих градова.

Активности пројекта представљене су на страни одељенског часописа Чаролије враголије.

Слађана Галушка