У оквиру ликовне радионице, поводом Дана розе мајица, ученици одељења I2, I5, II1, II2, II5, III1, III3, III4, IV1 и IV2 уз помоћ учитељица у продуженом боравку (Невене Љамић, Весне Самарџић, Милице Кукаљ, Катарине Јовановић, Јелене Миладиновић, Тијане Јаћимовић и Маје Ристић) направили су пано посвећен овом важном дану.

Ученици су осмишљавали и писали поруке које оснажују у борби против вршњачког насиља, украшавали, цртали и бојили детаље који су на крају представљали групну композицију на плакату под називом Свако од нас је јединствен, заједно смо непроцењиви.

Ђаци су гледали кратке филмове о важности ненасилне комуникације и дискутовали на ту тему. Били су мотивисани за рад и активно су учествовали у радионици и још једном освестили вредност ненасилне комуникације и употребе „Ја“ порука у решавању проблема.

Невена Љамић