Научи се човече – Саобраћајни зна(Л)ци

Агенција за безбедност саобраћаја, у сарадњи са „ЕТМ продукцијом“ и уз подршку Градске општине Врачар и Савета за безбедност саобраћаја општине Врачар, реализовала је занимљив и едукативан квиз за децу „Научи се човече – Саобраћајни зна(Л)ци“ у нашој школи, 14. децембра 2021.

У такмичењу су учествовали ученици основних школа „Свети Сава“, „Краљ Петар II Карађорђевић“, „Јован Миодраговић“ и „Светозар Марковић“. Тим сваке школе чинила су четири играча, по један из старијих разреда, и сваки тим је имао је своју боју. За игру је коришћен ПВЦ полигон са одштампаним пољима за игру. Најбољи су били ученици ОШ „Јован Миодраговић“, они су се пласирали на завршно такмичење.

Украшена школа

У ишчекивању новогодишњих празника ученици петог разреда су на часовима ликовне културе правили  украсе и затим их поставили у холу школе заједно са јелкама.

Део празничне атмосфере чине и панои са цртежима ђака свих разреда и бројним новогодишњим украсима.

Ивана Смиљковић Чевизовић

Песничка сусретања – Градско такмичење

Градско такмичење „Песничка сусретања деце и младих”, које организује удружење Пријатељи деце Београда,  одржано је 11. децембра 2021. у сали Општине Врачар.
Нашу школу су представљале Ђурђа Ћирјанић III1 и Сења Бутковић VII2. Ђурђа је освојила трећу награду у категорији млађих основаца.

Ученици су казивали стихове својих ауторских песама и пред публиком показали вештине рецитовања. Сви учесници су добили зборник песама награђених на општинским такмичењима.
Бранкица Виторовић