У нашој школи велики значај се придаје ваннаставним активности и раду секција. Тежиште рада у орагнизацији јесте на оним садржајима који подстичу и развијају интересовање, радозналост, самосталност и стваралачки однос ван оквира редовне наставе. Кроз секције ученици исказују своју креативност, интересовања и способности.

Такође, организују се часови ванучионичке, теренске и амбијенталне наставе. Наставници сарађују са локалном заједницом (Деца Врачара, ДКЦ, ГО Врачар, Библиотека града Београда…), учествују у програмима и сарађују са школама у општини и граду.

Ученици учествују у културним, забавним и спортским програмима, пројектима, такмичењима и другим манифестацијама у школи и локалној и широј заједници као што су Дечија недеља, Радост Европе, Дани европске баштине, „Златна сирена“, „Читам, па шта?“, „Оштро Перце“, „Дабар“, „Кенгур без граница“…

Секције

За ученике млађих разреда

• Уметничка секција
  • Креативна секција
  • Драмска секција

За ученике старијих разреда

• Литерарна секција
  • Моделарство
  • Саобраћајна секција

Ученици могу да похађају и неку од бројних активности које организују спортски клубови, школе страних језика и удружења у нашој школи.

Спортске и културне активности које се организују у школи:

• КК Чубура – кошарка
  • КК Врачарац – кошарка