Промоција књига у чаробној причаоници

У сарадњи библиотекарке, учитељица и Издавачке куће Propolis books за ученике II3, II4, III2 и III3 организована је промоција нових књига 7. децембра 2021.
Тања Лебовић, представница Propolis booksa,  представила је збирку прича Тату и Пату у чудноватој причаоници и бајку Кућа од медењака.

Тату и Пату, главни јунаци прве књиге, дају упутства читаоцу како да чита приче – брзо као брзалицу, мењањем гласа (пискутаво, брундаво, мумлајући, шапатом, тужно…), додавањем речи на празна места итд. Ученици су слушали одломке из прича и учествовали у казивању појединих реченица исказујући различита осећања  (срећу тугу, љутњу) или говорећи са страним акцентом.
Друга књига читаоце води кроз догађаје тако да они сами бирају ток и завршетак бајке и тако креирају своју варијанту.

На часовима су ђаци причали и о томе зашто је важно читати и рекли су да тако постају све бољи у читању, богате речник, уче нешто ново, забављају се.  Збирка прича Тату и Пату у чудноватој причаоници им се посебно допала јер уз њу могу да се забављају, вежбају глуму и уче о осећањима.
Учитељице су препоручиле ђацима да прочитају ове књиге.

Слађана Галушка

Промоција књига у чаробној причаоници

За ученике II3, II4, III2 и III3 организована је промоција нових књига 7. децембра 2021.
Тања Лебовић, представница Издавачке куће Propolis books, представила је збирку прича Тату и Пату у чудноватој причаоници и бајку Кућа од медењака.

Учитељице су препоручиле ђацима да прочитају ове књиге.

Слађана Галушка