Крајем новембра и почетком децембра 2021. библиотекарка и наставнице су разговарале са ученицима трећег разреда о тексту „Од читања се расте“ Јасминке Петровић.

Ученици су тумачили дело и говорили о важности читања, о одрастању главне јунакиње Тамаре и о свом расту и развоју уз књиге које читају. Кроз причу о Тамариним речима и осећањима, деца су промишљала и о начину комуникације са другима и својим емоцијама, посебно о срећи и о томе шта их чини срећнима.

Текст им се веома допао, препознавали су себе у појединим ситуацијама из приче и научили да је важно да буду одговорни према својим обавезама и упорни у остваривању својих циљева, јер када постану у нечему бољи, онда су срећни.

Ученици III4 су илустровали текст и направили стрип који је изложен у холу поред учионице.

Слађана Галушка