Међународни дан дечије књиге

Међународни дан дечије књиге обележен је часовима тематске наставе посвећене Андерсену у другом разреду прве недеље априла и часовима библиотекара са ученицима другог и четвртог разреда одржаним крајем марта и почетком априла 2023.

Библиотекарка је са ученицима разговарала о важности читања бајки, посебно о Андерсеновим бајкама „Царево ново одело“ (2. разред) и „Ружно паче“ (4. разред), о њиховом садржају и порукама. Ученици су рекли да су из ових бајки научили да треба да верују у себе и своје знање, да буду искрени и дане користе лукавство и мудрост за преваре, да треба да поштују друге без обзира на разлике које постоје међу нама и да човек кад се труди, може да оствари оно што жели.

Ученици су добили задатак да пишу приказе бајки и да их илуструју, као и да саставе своје бајке.

Слађана Галушка

Ученици IV3 у библиотеци

Ученици IV3 су посетили Библиотеку града Београда, одељење Петар Кочић на Врачару, 4. априла 2023.
Разговарали су са библиотекаркама о важности читања и писања и говорили су о омиљеним књигама и њиховим порукама. Разговарали су и са студентима који су учили у библиотеци о енергетици, медицини и праву, о обновљивим и необновљивим изворима енергије, анатомији и прослављању Дана студената.

Слађана Галушка