Наставница Снежана Ђуричковић је 3. априла 2023. у одељењу II2 реализовала тематски дан Ханс Кристијан Андерсен поводом рођења писца и обележавања Међународног дана дечије књиге.
Час српског језика и математике одржан је као блок час на ком су се ученици  упознали са биографијом Х. К. Андерсена и његовим делима. Разговарало се о садржају прочитаних бајки, њиховим порукама и решавали текстуални задаци повезани са садржајем бајки. На часу дигиталног света ученици су гледали цртане филмове настале на основу бајки и радили практичне радове – покретне слике. На часу музичке културе обрадили су песму „Цица из Гривца“ и импровизовали рокенрол игру уз извођење Владе и Гилета ове мелодије. На часу физичког и здравственог васпитања научили су игру „Царе, царе, господаре, кол’ко има сати?“. Ученици су уживали у активностима и изразили жељу да понове сличне активности неким другим поводом.

Снежана Ђуричковић