У Дечијем културном центру Београд организована је 28. фебруара 2023. радионица за ученике четвртог разреда у којој су учествовали ученици одељења IV1 и IV5 наше школе. Ђаци су уживали у занимљивом дружењу које је писац Урош Петровић приредио за њих. Решавали су загонетке, развијали своју машту, а посебна част им је била да добију лоптицу са смајлијем. Деца су показала брзину и спретност у решавању загонетних питања, имала су сјајне идеје и  асоцијације и уживала су у авантурама и пустоловинама главних јунака романа. Урош Петровић их је водио од лакших ка тежим загонеткама и загонетним предметима. Деца су активно учестовала у мистеријама и уз помоћ писца одговарала на загонетна питања. На крају радионице учесници су добили на поклон књиге у којима их чека много изненађења и мистерија које ће решавати.

Бранкица Виторовић