Школска слава Свети Сава

Свечана приредба поводом прославе школске славе Свети Сава уприличена је 27. јануара 2023. године.
Школу је том приликом посетио свештеник и са нашим најмлађим ученицима секао колач. Свештеник се обратио ученицима топлим и поучним речима како треба да воле своју школу као своју другу кућу, а своје учитеље и наставнике да поштују као родитеље.
Публици се затим обратила директорка школе Јована Миленковић која је поздравила све присутне и захвалила се мр Биљани Буловић Марић, Александри Протић и Предрагу Младеновићу, који су уложили труд да се Савиндан прослави на свечан и пригодан начин, након изазовног периода који је, срећом, иза нас.
Програм је отворен Химном Светом Сави, уследила је драматизација „Растков бег“ (аутор Александра Протић), ауторска монодрама ученице VIII4 Нане Дашић „Последње писмо Анастасије Немањић“, затим драматизација „Мокрањац и његови савременици“ (аутор мр Биљана Буловић Марић) и прилагођена драматизација „Свети Сава као путоводитељ“ (аутор Предраг Младеновић). Хор је извео следеће нумере: „Пастир Хиландара“, „Мала светосавска молитва“, „То је била школска слава“.
Прослава Дана Светог Саве протекла је у свечаном духу и веселом расположењу. Ученици су били срећни што су могли да буду учесници и гледаоци програма.

Александра Протић