У кући Ђуре Јакшића

Као и прошле године, ученици наше школе учествовали су и ове године на радионицама у оквиру литерарног конкурса и пројекта „Песма рода мог“, у организацији ВрачАРТ и Друштва ветерана фолклора „Споменар“.
Први део радионице подразумевао је разговор са писцем Петром Арбутином и професором Младеном Станићем. Разговарало се о поезији Ђуре Јакшића, о љубави и отаџбини. Други део радионице одржан је 11. децембра 2022. године у кући Ђуре Јакшића, где су, уз пратећи програм, прочитани похваљени и награђени радови.
Ученици су постигли следећи успех:
Похваљени су: Миљана Вулевић 5/4, Дуња Костић 5/4 и Елена Илић 8/4.

Од укупно пет награда, ученици 8/1 освојили су свих пет, и то:
1. место Марта Попмихајлов,
2. место Андреј Симонић,
3. место Димитрије Белић,
4. место Богдан Поповић,
5. место Јована Дрчелић.

Похваљујемо наше ученике за ове изванредне резултате!

Александра Протић

Награђене и похваљене радове представљамо у документу Песници.

Ликовна радионица у I3

У сусрет новогодишњим празницима, у одељењу I3 одржана је 13. децембра 2022. ликовна радионица Вредне руке стварају без муке. Деца и њихови родитељи припремали су радове за продајну изложбу Базар пазар.

Ивана Уљанов