На 13. Светском Шотокан карате купу, одржаном од 13. и 14. новембра 2021. у Зрењанину, учествовало је преко 850 такмичара из 25 земаља. За Србију су наступили и ученици Основне школе „Свети Сава“ и остварили запажене резултате.

Алекса Милошевић, ученик II3, освојио је златну медаљу у категорији дечака 7-9 година, 7 КYU (наранџасти појас).
Андреј Тодоровић, ученик II4, освојио је сребрну медаљу у категорији дечака 7-9 година, 8 КYU
(жути појас).
Алекса и Андреј су наступили и тимски са својим ката тимом и освојили златну медаљу у екипним наступима.
Михаило Ивановић, ученик III3, са својим ката тимом освојио је бронзану медаљу, док је Милутин Ивановић, ученик I1, освојио у тимским наступима бронзану медаљу у млађој категорији.
Алекса, Андреј, Михаило и Милутин су чланови Карате клуба Астра.

Честитамо младим спортистима на оствареним резултатима и желимо много спортске среће и успеха у даљим такмичењима.