Одељење V/5 (група Б) у пратњи одељењског старешине Бојане Весковић посетило је Музеј Николе Тесле, 22. септембра 2020. Имали смо прилику да видимо поставку аутора др Бранимира Јовановића на којој смо се упознали са Теслиним открићима и његовим животним путем.

Ученици су том приликом видели моделе индукционих мотора, један од најважнијих и најпознатијих Теслиних проналазака, који представља почетак друге индустријске револуције и камен темељац система за производњу и пренос струје; бродић на даљинско управљање, односно трансформатор који производи електромагнетне таласе који представља један од најважнијих и најзаштићенијих Теслиних патената и многе друге проналаске.

Ученицима је такође било веома занимљиво док су разгледали личне ствари Николе Тесле међу којима су били његов прибор за писање, путна торба, рукавице.

Бојана Весковић