Међународни дан дечије књиге 2021.

Међународни дан дечије књиге, 2. април, обележен је различитим активностима са ученицима трећег, четвртог и петог разреда од 30. марта до 9. априла 2021.

На часовима библиотекара ученици III1, III3 и III4 су разговарали о обележавању овог дана и важности читања. Како се Дан дечије књиге обележава на рођендан Ханса Кристијана Андерсена, део часова је био посвећен бајкама, њеним елементима и порукама. Ђаци су, затим, говорили о омиљеној бајци и о томе шта су научили из ње.
На питање да ли читају књиге, већина је одговорила да чита, али има и оних којима читање није забавно. Договорено је да се направи плакат којим би се промовисало читање. Задатак за ученике је био да нацртају илустрацију омиљеног дела и напишу препоруку за читање.

Од радова ученика III1 и  III4 направљена су три паноа, по један за свако одељење и један заједнички. Осим дечијих радова, на паноу ученика  III4 су и реченице које казују зашто је читање важно, као и два цитата у вези са читањем: „Књига није храна, али је посластица.“ Тина Ујевића и „Човек чита да би постављао питања.“ Франца Кафке. Мото заједничког паноа је „Књига је свет“.

Ученици четвртог разреда су након разговора са библиотекарком о бајкама, добили задатак да напишу своју бајку. Ученици петог разреда су на часовима српског језика и књижевности читали песму „Кад књиге буду у моди“ Пеђе Трајковића и разговарали са наставницама о читању и омиљеним књигама. Имали су и задатак да напишу нешто о књизи коју воле. Радови ученика четвртог и петог разреда биће део презентације дечијег стваралаштва поводом обележавања Дана школе.