Гост наше школе била је Тамара Лујак, писац кратких фантастичних прича, преводилац са енглеског, новинар и уредник. Она је 8, 9. и 10. новембра 2022. ученицима четвртог, петог и шестог разреда представила своје две књиге Речник српских митолошких бића и Речник словенске митологије.
Читала је неке од прича из ових књига и са ученицима разговарала о порукама које оне носе. Ђацима и наставницима су посебно интересантне биле легенде о вилама и вилењацима, необичним чудовиштима и она о београдском змају, девојци Јули и младићу Жарку и догађајима након којих су поједини делови Београда добили имена – Јулино брдо, Жарково, Репиште. Одговарала је на питања деце и говорила о томе како се постаје писац и како бројни писце користе митове као инспирацију за своје књиге.
Ученици су рекли да су часови били занимљиви, да су научили нове приче и да треба много читати да би постао писац.

Слађана Галушка