Одељење II4 посетило је своје старије другаре ангажоване у раду кафе радионице Звуци срца, 25. октобра 2022. Мотив нам је био упознавање, изградња и стварање нечег новог, што и ученицима и нама старијима даје снажан осећај узајамности. Могли смо се уверити колико је и младима, окупљеним у овом хуманитарном пројекту социјализације особа са сметњама у развоју, важна независност и самосталност коју делом стичу кроз рад и сарадњу.
У склопу посете могли смо се упознати са свим садржајима и активностима и непосредно учествовати у стварању.
Ова јединствена, необична и корисна посета подстакла је пажњу, допринела проширивању сазнајних видика, развила комуникацију и креативност. Радост  стварања и повезивања је оно немерљиво што носимо из Чубурске улице.
Овакве радионице су идеална прилика за укидање предрасуда и оснаживање уверења да су квалитети које свако дете има спона која везује и има моћ. Ученици су уз помоћ старијих другара направили и беџеве са својим именима, као подсетник на ритам љубави, пажње и радости.
Позивамо све људе великог срца да посете Звуке срца.

Одељењски старешина Драгана Томанић