За ученике IV1 и IV4 организована је промоција нових књига 17. децембра 2021.
Александар Губаш, представник Издавачке куће Одисеја, представио је роман Зиполијево племе каталонског писца Давида Нела.

Ово је необична књига која се прилагођава сваком читаоцу и нуди му садржаја који баш њему одговара.  Ученици су препознали да почиње слично причи Од читања се расте, јер главни јунак не воли да чита, али у наставку нуди занимљиво гледање на то шта све књига доноси у животе читалаца.

Ученицима се веома свидела ова идеја, причали о томе зашто је важно читати и закључили да порука књиге може бити различита за сваког, чак и кад је садржај исти. Порука часа за њих је била да треба читати и да ће потражити овај роман у књижарама. Један ученик је на часу направио илустрацију – нацртао је главног јунака Гиљема.

Ђацима је препоручено да посете Сајам књига који се одржава од 17. до 26. децембра 2021. и пронађу и друге занимљиве књиге за читање.

Школа је од Одисеје добила четири књиге на поклон.

Слађана Галушка