Дан толеранције је обележен у нашој школи током Недеље толеранције од 16. до 20. новембра 2020.

Наставнице предметне наставе и библиотекарка су одржале заједничке часове са ученицима четвртог разреда.  Након разговора о значењу појма толеранција, ђаци су наводили примере толерантног и нетолерантног понашања у свом окружењу. Библиотекарка је представила  једну причу из књиге Јасминке Петровић „Риба риби гризе реп“, која је послужила за даљи разговор о постојању и поштовању различитости.

Ученици IV2 су писали и цртали на тему толеранције.

Са ученицима V1, V2, VI1, VI2, VI4, VIII2 и VIII4 о толеранцији су разговарале наставнице Драгана Јањић, Наташа Томић и Марина Луковић и библиотекарка Слађана Галушка. Ђаци су, осим о ситуацијама из личног искуства, говорили и о примерима толеранције у књижевним делима која су читали.

Слађана Галушка