Поштовани родитељи,

Психолошко–педагошка служба је је ту за вас и ради на адекватном одговарању на индивидуалне потребе ученика. Њена сврха је пружање помоћи и савета у процесу учења, васпитања и образовања.

Педагог и психолог Основне школе „Свети Сава“, у сарадњи, раде са децом од тренутка уписа деце у школу, до краја њиховог школовања, пратећи у сваком тренутку аспекте образовања, помажући им да верују у своје могућности и уживају у учењу.

ПП служба помаже наставницима, породицама и ученицима, у свим аспектима организације школе.

На крају осмог разреда организује се тестирање, праћено саветодавним, индивидуалним разговорима са ученицима, у вези са професионалном оријентацијом. Тиме им помажемо да донесу одлуке које ће им омогућити планирање будућег школовања.

Када напредовање ученика не иде како је очекивано, у договору са вама, реализују се активности које ће дефинисати проблем, а потом помоћи ученику да искористи своје потенцијале и јаке стране.

Ради се и са напредним ученицима, како на процени (родитеља и психолога) да ли дете треба раније да пође у школу, као и на изради посебних образовних садржаја за децу која показују високо развијене вештине, таленте и способности.

Уз евалуацију од стране наставника, психолог и педагог су у могућности да континуирано прате ученике.

Уска сарадња са наставницима и родитељима нам омогућава да из генерације у генерацију, водимо децу кроз систем васпитања и образовања, водећи се првенствено њиховим потребама и настојећи да им школска средина пружи задовољство дружења, учења и одрастања.

У овим измењеним околностима, стојимо вам на располагању путем имејл адресе ппслузбасава@гмаил.цом, у термину од 12 до 14 часова радним данима. Ту смо за сва ваша питања, дилеме, примећене проблеме и апсолутно све што може да вам помогне да, у овој ситуацији, ваша породица функционише на здрав начин, а деца одрже континуитет у учењу.

У делу школског сајта Кутак за родитеље налазе се текстови и материјали у вези са васпитањем и учењем, довољно је да кликнете на наслов текста.

Драги родитељи, чувајте се!
Желимо вам да будете здрави и да се што пре деца врате у школске клупе.

С поштовањем,
Татјана Перишић, педагог