У оквиру обележавања Месеца књига ученици четвртог разреда су се 26. октобра 2018. дружили са Дејаном Алексићем, једним од најзначајнијих српских књижевних стваралаца млађе генерације који пише песме, приче и позоришне текстове за децу и добитник је бројних награда. Његове песме су у читанкама за основну школу, а у лектири за пети разред су и песме и приче из књига „Музика тражи уши“ и „Кога се тиче како живе приче“.

У једносатном програму писац је представио своју нову књигу сјајних и духовитих песама „Шта сам оно хтео да кажем?“.

Прво је говорио необичне разигране и веселе мале огласе као што је овај у коме породица бува тражи стан:

„Бувац и бува добили бувче,
хитно им треба двособно куче.
Предност имају клемпаве расе,
што веће уши, веће и терасе.“

Уследиле су брзалице и загонетке и такмичење ђака у изговарању брзалица и откривању појмова који се крију иза стиховних загонетки.

Ђаци су уживали у песништву Дејана Алексића, забављали се и надметали и на крају оценили час и песника петицом.

Zola