Пети фестивал књижевности и илустрације за децу „Крокодокодил“ одржава се од 17. новембра до 7. децембра 2017. Ове године фестивал, чији је циљ одгајање нове читалачке публике, обрађује тему путовања и стицања искуства кроз путовање у књижевном стваралаштву. Започео је 17. новембра мултимедијалном представом „Путовање у средиште књиге“ у Омладинском позоришту „Дадов“ којој су присуствовали ученици ВИИ1 наше школе, наставница српског језика Драгана Јањић и библиотекар Слађана Галушка.

Уз помоћ илустрација Боба Живковића, Ане Петровић, Бобана Савића Гетоа и Антониа Жоржа Гонсалвеша, ова представа води гледаоце кроз четири књиге: Нушићеву „Аутобиографију“, и романе „Доктор Прокторова времепловна када“ Јуа Несбеа, „Брат Вук“ Карле Маје де Алмеида и „Галеб Џонатан Ливингстон“ Ричарда Баха.

Слађана Галушка

Rale