Читам, па шта? – Завршна свечаност

Ученици IV2 и њихова учитељица Горица Ивановић, троје ученика другог разреда и библиотекарка Слађана Галушка присуствовали су завршној свечаност пројекта Читам, па шта?, одржаној 30. маја 2022. у Библиотеци града Београда.

Децу, родитеље, наставнике и библиотекаре поздравила је ауторка пројекта Александра Вићентијевић  и захвалила се ђацима који учествују у њему. Виолета Ђорђевић и Биљана Петровић, чланице жирија, похвалиле су дечије радове и образложиле одлуку о наградама – прикази који показују како је књига утицала на читаоца и у којима деца образлажу зашто им се нешто допада или не, освојили су награде.
Два ученика, освајачи првог места, прочитали су по један свој рад. Један од њих је Драгутин Пушица, ученик IV2 наше школе.

Гост свечаности је био Урош Петровић. Он је говорио о истраживању које доказује да деца читаоци од детињства, постижу боље резултате у свакодневном животу и професији. Затим је публици задавао загонетке сличне онима из књига о девојчици Марти. Ученици који су решили задатке, добили су лоптицу са смајлијем или ранац.

Након дружења са писцем сви ученици чији су радови објављени на страни пројекта добили су похвалнице.

Слађана Галушка

Старе грађевине Врачара

Поводом обележавања Дана школе и подсећања на 170 година постојања наше школе организовано је међуодељењско такмичење.
Ученици и одељењске старешине су имали задатак да пронађу неку стару грађевину на Врачару, сликају се поред ње, штампају фотографију и напишу кратки текст о згради.
Настало је неколико радова који су 20. маја 2022. изложени у холу школе, а њихови аутори су похваљени.

Такмичење из географије

На градском такмичењу из географије, које је одржано 7. маја 2022. у ОШ „Гаврило Принцип“ Земун, ученици наше школе постигли су следеће резултате:
Милорад Миловић VII2 – 2. место
Андреј Милутиновић VII3 – 3. место
Вук Игњатовић VII2 – 3. место.

Републичко такмичење одржано је 29. маја 2022. на Географском факултету у Београду.
Милорад Миловић VII2 је освојио је прво место.

Наставник Невена Пауновић