Дан Светог Саве

Драга децо, поштовани родитељи, уважене колеге,

Дан Светог Саве ове године обележавамо дигиталном презентацијом ученичких радова.
Програм који се иначе изводи у свечаној сали школе, ове године представљамо на другачији начин.
Наши млади уметници су певали и свирали, рецитовали и казивали своје стихове.

Ученици седмог и осмог разреда писали су литерарне радове на различите теме у вези са ликом, животом и делом Светог Саве. Ученици шестог и седмог разреда, уз помоћ вероучитеља, креирали су презентацију „Свети Сава као путоводитељ живота Николе Тесле, Михајла Пупина и Милутина Миланковића“.

Део ђачких ликовних радова постављен је у виду изложбе, а део је послужио као илустрација текстова.

Дечије стваралаштво представљено је на страни Дан Светог Саве 2022.

Александра Протић

Како смо славили Светог Саву 2017.

Подсећамо вас да је 2017. екипа Редакције школског програма РТС присуствовала обележавању Дана Светог Саве у нашој школи и забележила размишљања ученика тадашњег III2 о лику Светог Саве у прилогу Радозналци – Светосавци.
Програм су припремили ученици и учитељица Горица Ивановић и кроз пример вршњачке едукације упознали  другаре I2 са обичајима везаним за обележавање школске славе.

Школска слава – Обавештење за ученике и родитеље

Рад Миљане Вулевић IV4

Поштовани ученици и родитељи,

Четвртак, 27. јануар 2022. године, ненаставни је дан.
У школи нема наставе ни продуженог боравка.

Тог дана одељењске старешине одржаће свечани час са почетком у 11 часова:
за ученике од 5. до 8. разреда путем Гугл мита,
за ученике од 1. до 4. разреда путем Гугл мита или у учионици, у складу са договором учитеља и ђака.

У школи ће бити организовано сечење славског колача у 12 часова, уз присуство свештеника и запослених и поштовање свих епидемиолошких мера.

Свим ученицима и наставницима честитамо школску славу.