Обележавање Дана Светог Саве

Обележавање Савиндана у Основној школи „Свети Сава“ на Врачару је започето литургијом у Храму Светог Саве. Литургији су присуствали, са својим ученицима, учитељица Горица Ивановић и вероучитељ Предраг Младеновић.

Свечаном обреду сечењу колача у школи због тренутне епидемиолошке ситуације присуствовала је управа школе.

На сајту школе – на страни Дан Светог Саве 2021. – представљено је дечије стваралаштво у дигиталном облику. Ученици су, подстакнути ликом и делом Светог Саве, писали песме, есеје, рецитовали, певали, свирали, правили стрипове и цртали. Неколико ученика израдило је презентације које садрже битне информације из живота Светог Саве. Тим поводом креирани су и квизови које су ученици решавали проверавајући своје знање.

Путем платформе Гугл учионица одељењске старешине су реализовале свечани час посвећен Светом Сави са надом да ће следеће године сви заједно учествовати на традиционалној приредби.

Ана Стојановић