Дан школе 2020.

Дан школе, 10. мај, обележен је ове године дигиталном промоцијом дечијег стваралаштва. Ученици су позвани да пишу, цртају, говоре и покажу шта све знају и пошаљу своје прилоге. Писали су на теме „Моја породица и ја данас“ и „Речју против короне“, а било је и оних који су сами осмишљавали наслове за своје стихове и прозна дела. Део литерарних радова чинили су и бројни прикази књига које су ђаци читали.

У оласти ликовне уметности ђаци су израдили радове у вези са учењем на даљину, али и многе друге који показују њихово расположење. Креирали су различите анимације и видео-прилоге у којима су се представили као рецитатори, музичари, спортисти и сл.

Одзив ученика да учествују у Дану школе био је велики, а најбољи радови, по избору предметних наставника и библиотекарки, представљени су на сајту школе у посебном делу школског сајта Вести/Дан школе.

Читам, па шта – награда

Током априла и маја 2020. ученици наше школе учествовали су у наставку такмичења „Читам, па шта?“. На општинском и градском нивоу писали су и цртали на тему још две књиге, од којих је једна била њихова омиљена књига.

Најуспешнији ученици који су учествовали у сва три круга такмичења су: Светозар Милић, Драгутин Пушица, Василиса Крунић, Лара Лончар и Дуња Јеринић, ученици II2, Вања Ракоњац и Богдан Шикоски, ученици IV5, Анисија Ћирић V1, Исидора Жикић V2 и Нина Орландић VI2.

Ученик II2 Светозар Милић освојио је трећу награду.

Сви дечији радови су постављени на страни пројекта „Читам, па шта?“.

Такође, постављени су на посебним странама у оквиру дела школског сајта – Библиотека/Дечији радови, први и трећи круг, и на страни Дан школе/Литерарни радови/Прикази књига, где су представљене књиге по избору ученика из другог круга.

Читам, па шта?

Ученици другог, трећег и четвртог разреда наше школе учествовали су од марта до јуна 2020. у пројекту Библиотеке града Београда „Читам, па шта?“, који има такмичарски карактер, а реализују га наставници и школски библиотекари. У првом, школском, нивоу ученици су читали по три књиге, писали приказе и илустровали их.

На општинском и градском нивоу такмичења писали су и цртали на тему још две књиге, од којих је једна била њихова омиљена књига.

Најуспешнији ученици који су учествовали у сва три круга такмичења су: Светозар Милић, Драгутин Пушица, Василиса Крунић, Лара Лончар и Дуња Јеринић, ученици II2, Вања Ракоњац и Богдан Шикоски, ученици IV5, Анисија Ћирић V1, Исидора Жикић V2 и Нина Орландић VI2.

Ученик II2 Светозар Милић освојио је трећу награду.

Сви дечији радови су постављени на страни пројекта „Читам, па шта?“.