Ученици трећег разреда су од 25. до 29. марта 2019. присуствовали радионицама у Библиотеци града Београда, одељењу „Растко“ на Врачару под називом „Писање љубавне приче“. Радионице су организоване у сарадњи школске и градске библиотеке.

Библиотекарка Александра Вићентијевић је са ђацима разговарала о причању прича, мотивима и елементима приче.

Задатак за ученике је био да на основу датих мотива напишу љубавну причу. У стварању књижевног дела радили су по групама, договарали се и заједнички осмишљавали забавне, романтичне и смешне приче. Представници група су читали радове, потом су гласањем бирали најбоље дело.

Радионице су биле веома успешне. Ученици су показали да разумеју како се ствара књижевни текст, да умеју да поштују захтеве и саставе одличне приче.

Zola