Наставница технике и технологије Наташа Томић је 1. јуна 2018. одржала у 4-4 огледни час Позориште сенке у сарадњи са учитељицом Катарином Миличић и библиотекарком Слађаном Галушка.

Ученици су се упознали са садржајем предмета техника и технологија и кроз практичан рад на часу израдили елементе позоришта сенки за представу Три прасета коју су на крају часа извели. Кроз интердисциплинарни приступ повезани су садржаји више предмета: техника и технологија, српски језик, ликовна култура, природа и друштво. Драмски текст је припремила библиотекарка, а на часу српског језика ученици су по улогама читали текст и учитељица је одредила тумаче улога. На часовима природе и друштва обрађена је наставна јединица Светлост у оквиру које су ученици учили о материјалима који пропуштају светлост. На часовима ликовне културе ученици су се упознали са појмом позориште сенки.

Rale