Такмичење из страних језика

Општинско такмичење из страних језика одржано је 7. и 8. фебруара 2026.  у ОШ,,Владислав Рибникар“. Ученици наше школе су постигли одличне резултате.

Енглески језик
Даниел Чурсин VII4  – 1. место
Катарина Антић VII3 – 2. место
Теодора Томашевић VII5 – 2. место
Стефан Петровић VII3 – 3. место
Петра Ћук VIII3 – 1. место
Уна Марковић VIII4 – 2. место
Леон Николић VIII3 – 2. место
Симеон Обрадовић VIII3 – 3. место
Лара Лончар VIII2 – 3. место

Француски језик
Даница Јевтић VIII3  – 1. место
Маша Зарић VIII3 – 1. место
Анђела Станковић VIII3 – 1. место
Лара Лончар VIII2 –1. место
Петра Ћук VIII3 – 3. место

Руски језик
Анђела Грујић VIII4 – 1. место
Душан Грујић VIII4 – 2. место
Уна Марковић VIII4 – 3. место
Дуња Костић VIII4 – 3. место

Марина Луковић, Александра Бошковић, Марија Вукчевић и Јелена Вукичевић Радојчић

Амбијентална настава у IV4

Са циљем да учење приближе стварном животу, ученици 4/4 су 2. фебруара 2026. године учествовали у едукативној шетњи кроз центар Београда. Кроз разговор, посматрање и непосредно искуство, упознали су најзначајније градске тргове и њихову улогу у историјском и савременом животу престонице. Обилазак је започет на Тргу Славија, настављен ка Теразијама, некадашњем важном месту за снабдевање града водом, а потом до споменика кнезу Михаилу. Упознали су се са радом Народног музеја и Народног позоришта као централних културних установа, а шетњу су наставили до Студентског трга и Студентског парка, где су видели споменике знаменитих личности српске историје, науке и културе. Посебан део програма била је посета Етнографском музеју, у оквиру које су ученици, уз стручно вођење кустоса, разгледали сталну поставку и учествовали у радионици „Мали истраживачи“, упознајући начин живота и обичаје људи из прошлости. Током обиласка ученици су активно учествовали у говорној вежби „Занимљиво место или споменик који сам обишао/обишла“, повезујући наставу српског језика са садржајима природе и друштва. По повратку у школу израдили су дневник у који су забележили своја запажања. Овај вид амбијенталне наставе оставио је снажан и позитиван утисак на ученике, подстакао радозналост, истраживачки дух и развио свест о значају очувања културно-историјске баштине Београда.

Рада Мрда

Одговорно и безбедно на интернету

Ученици одељења IV3 су 30. јануара 2026. године, на часу Дигиталног света, презентовали пројекат „Будимо одговорни и безбедни на интернету“. Развијали смо вршњачко учење, тимски рад и одговорно понашање у оквиру групе. Ученици су истраживали следеће теме: Интернет и заштита личних података и приватности, Дигитални трагови и дигитални углед, ПЕГИ ознаке, Дигитално насиље, Планирање времена, Дигитални бонтон. На часу презентовања наши гости су били ученици другог разреда, психолог школе Јелисавета Рогошић и учитељица Рада Мрда.
Овим пројектом схватили смо колико је ова тема важна и закључили смо следеће:
Интернет је место за учење, забаву и комуникацију.
Чувајте своје податке и фотографије и не делите их.
Не верујте баш свему што прочитате.
Не упуштајте се у комуникацију са непознатим особама.
Обратите се обавезно родитељима ако се због нечега на интернету осећате непријатно.

Интернет је део наше свакодневице и користимо га за учење, игру и комуникацију, зато је важно како се безбедно понашати на мрежама, како да заштитимо себе и друге и како да интернет користимо на сигуран начин.

учитељица Ивана Уљанов

Републичко такмичење у пливању

Републичко такмичење у пливању одржано је 30. јануара 2026. у СЦ „Спенс“ у Новом Саду. Нашу школу су представљале ученице Лена Бегенишић 7/3 у дисциплини 50 метара слободним стилом и Николија Павловић 8/2 у дисциплини 50 метара прсно. Лена Бегенишић је освојила 1. место, а Николија Павловић је освојила 3. место.
Поносни смо на њихов успех којим су представили школу на најлепши могући начин. Честитамо им да сјајним резултатима!
     Наставник физичког васпитања Слађана Томић

Стефаново дрво у IV1 и IV4

Учитељице Александра Дамљановић и Рада Мрда су 29. јануара 2026. одржале два угледна часа у својим одељењима инспирисана приповетком „Стефаново дрво“, Светлане Велмар Јанковић. Часовима су присуствовале директорка школе Слађана Галушка и помоћник директора Ивана Милошевић.
Ученици су унапред прочитали приповетку, а час је започео разговором о личном доживљају текста, како би се припремили за његову детаљну анализу. Анализа је реализована кроз лапбук (књига у крилу), интерактивну збирку материјала која омогућава рад са сликама, цртежима, картицама и математичким задацима. Ови часови показали су како комбинација креативног рада, интерактивних материјала и тематске наставе може подстаћи активност и радозналост ученика, чинећи учење и забавним и едукативним.

Учитељице Рада Мрда и Александра Дамљановић

Мини музеј у IV1

Ученици 4/1 су 26. јануара 2026. организовали мини музеј у својој учионици. Задатак им је био да на час донесу неки стари предмет и да се распитају од када је у породици, ко га је и за шта користио, да ли се сада користе ти предмети и како они сада изгледају. Ученици су се потрудили и донели своје предмете од којих су у учионици направили мини музеј старих предмета. Подсетили су се како се морамо понашати док смо у музеју. Свако од њих је ушао у улогу кустоса док нам је говорио коју причу крије његов предмет. На овај начин упознали су прошлост њихових породица, а затим и прошлост народа и државе у којој живе. Часу је присуствовала психолог Јелисавета Рогошић.
Учитељица Александра Дамљановић

Светосавска приредба у одељењу IV3

Ученици одељења IV3 су 26. јануара 2026. године, у свечаној сали наше школе, обележили Дан посвећен Светом Сави који је симбол знања, васпитања, заједништва и трајних вредности које преносимо на нашу децу. Уз пригодан драмски текст, рецитал, плес и песму, ученици су бројној публици испричали причу „Принц Растко-монах Сава“. Ова приредба је била прилика да се подсетимо колико су образовање, култура и љубав према другима важни у одрастању сваког детета. У лепој и свечаној атмосфери публика је уживала у програму, а ученици су награђени великим аплаузом.

учитељица Ивана Уљанов