Министарство просвете, науке и технолошког развоја у сарадњи са Ерсте банком, Заводом за унапређивање образовања и васпитања и Заводом за вредновање квалитета образовања и васпитања, у оквиру пилот пројекта којим се остварује програм финансијске писмености за ученике основних школа које су обухваћене пројектом обогаћеног једносменског рада, организовало је Прву конференцију Школа новца за основца, 10. јуна 2022. у Београду.

Конференцији су присуствовале учитељице Марија Илић и Ивана Милошевић. Предавачи  су  говорили о настанку идеје да уведу један овакав пројекат у образовање и навели су његове циљеве и исходе. Пројекат је важан јер уводи ученике у економску писменост од најранијег доба.  Предвиђено је да траје четири године, а како је ушао у другу годину реализације, учесници су видели примере добре праксе.

Верујемо да ће се пројекат успешно реализовати и у нашој школи и наћи се међу примерима добре праксе.

Марија Илић и Ивана Милошевић