У оквиру манифестације Дани европске културне баштине сви ученици петог разреда наше школе, у пратњи одељењских старешина, посетили су Музеј Николе Тесле, 20. септембра 2021. године. Музеј је организовао бесплатан улаз и стручно вођење кроз изложбену поставку.

Ученицима је најпре укратко описан животни пут српског научника Николе Тесле и одлазак у Америку где је његов генијални ум осмислио изуме које данас користи цело човечанство. Видели су Теслин плави портрет, специфичан по томе што је Тесла, док је портрет рађен, тражио да се на прозоре залепе плави папири. Видели су и његову урну у облику сфере, која се чува у музеју. Сазнали су да је по Теслиној жељи његова лична имовина и документација пренета у Београд 1951. захваљујући Сави Косановићу, Теслином рођаку. Ученици су имали прилике да и сами учествују у демонстрацији неких изума. Упознали су се са индукционим мотором и деловима тог мотора, Теслиним калемом. Сазнали су неке битне ствари о електрицитету и осетили пецкање муње.

Ученици су били одушевљени експонатима и личним предметима нашег великог научника.

Мариана Станимировић, одељењски старешина V5