Угледни час из српског језика и књижевности одржан је у информатичком кабинету 16. октобра 2019. Тема је била „Поход на Мјесец“ Бранка Ћопића. У корелацији са предметом Информатика и рачунарство, час су реализовале наставница Драгана Јањић и библиотекарка Слађана Галушка. Часу су присуствовале наставница Ана Стојановић и Бојана Весковић и директорка Јована Миленковић.
Циљ часа је функционална примена ИКТ-а и оспособљавање ученика на смислену употребу рачунара у настави српског језика и књижевности. Представљена је веб страна Месец и ја на којој су постављени ђачки радови настали током решавања пројектних задатака. На паметној табли ученици су решавали задатке кроз квизове, читали радове о Месецу, говорили о тешкоћама које су их пратиле приликом израде пројекта.

У завршном делу часа имали су задатак да оцене пројекат постављајући стикере са текстом на Линоит таблу. Велики број ученика је написао да им се овакав начин рада допада, као и да им је час био забаван.

Ана Стојановић

Zola