U Osnovnoj školi „Đorđe Krstić“ ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladen Šarčević uručio je 25. decembra 2019. predstavnicima beogradskih osnovnih škola „Đorđe Krstić“ „Sveti Sava“, „Milena Pavlović Barili“ i „Svetozar Marković“ bespilotne letelice, dronove, koje će učenici petog i šestog razreda koristiti u nastavi.

Dronovi su nabavljeni u okviru projekta „Za lepšu školu“ za 25 škola u Srbiji i donacija su Rotari kluba.

Ove letelice će se koristiti za realizaciju nastave i drugih aktivnosti iz predmeta tehnika i tehnologija i informatika i računarstvo. Prilikom rešavanja zadataka za programiranje dronova razvijaju se i međupredmetne kompetencije i učenici koriste znanja i iz matematike, fizike i engleskog jezika.

Verujem da će korišćenje drona u nastavi učenicima naše škole biti podstrek za sticanje novih znanja i veština.

Jovana Milenković