U odeljenju VI/1 11. decembra 2019. održan je zanimljiv čas iz Srpskog jezika i književnosti na kome su prisustvovale direktorka, pedagog i nastavnice srpskog jezika mr Maja Anđelković Šeguljev i Dragana Janjić.
Čas je održala nastavnica Ana Stojanović. Tema je bila Razumevanje umetnosti kroz pripovetku „Aska i vuk“ Ive Andrića.

Učenici su najpre imali zadatak da tumače različite oblike umetnosti koji su im prikazani na prezentaciji Umetnička dela (filmska, pozorišna, balet, muzika, književna, arhitektonska).

Nakon analiziranja i tumačenja pripovetke učenici su govorili o tome koliko je ova Andrićeva priča promenila njihov pogled na umetnost i koliko im je pomogla da shvate značaj umetnosti u društvu.
Ovaj čas je, sudeći po odgovorima, pomogao učenicima da uvide proces stvaranja umetničkog dela kao znaka besmrtnosti i borbe protv zla.

Ana Stojanović