Počelo je takmičenje „Dabar“ 2019/2020. za učenike zainteresovane za različite oblasti računarstva i informatike. Nisu neophodna posebna predznanja, tako da mogu da učestvuju svi đaci, čak i oni koji u svom obrazovanju nisu pohađali časove informatike.

Učenici uzrasta 5. i 6. razreda svrstani su u kategoriju „Dabarčić“, a 7. i 8. razreda u kategoriju „Mladi Dabar“.

Školsko takmičenje za učenike od petog do osmog razreda održava se od 18. do 22. novembra 2019. godine. Najbolji takmičari će se plasirati na državni nivo takmičenja, koje će se održati 25. 01. 2020.

Takmičenje se realizuje na mreži, putem interneta. Takmičenje traje 40 minuta. Posle tog vremena Sistem za testiranje na mreži se automatski zatvara i čuvaju se rezultati.

Želimo učenicima uspešno takmičenje!

Aktiv nastavnika tehničkih nauka