U ponedeljak, 4. novembra 2019. godine, u svečanoj sali škole održano je predavanje u okviru projekta Finansijska pismenost. Predavač je bio naš poznati dizajner Slavimir Stojanović.

Predavanju su prisustvovali direktorka i pedagog škole, odeljenjske starešine Aleksandra Bošković, Ivana Smiljković Čevizović, Marina Luković i Ana Stojanović, kao i učenici šestog, sedmog i osmog razreda.

Ovo predavanje je podstaklo učenike da razmišljaju o tome čime bi voleli da se bave kad porastu, ali i da razvijaju svoju kreativnost. Važno je da prepoznaju ideju pretvarajući je u delo - poruka je našeg dizajnera koji je na duhovit način učenicima predstavio svoj razvojni put u karijeri - od pisca do dizajnera.

Ana Stojanović