U organizaciji udruženja „Prijatelji dece Vračara“, na platou ispred biblioteke „Petar Kočić“, održan je tradicionalni javni ekološki čas u okviru projekta „Zemlja je bila čista, pomozimo da i sad zablista“.

Učenici III-4 su sa specijalnih eko štandova delili prolaznicima cegere od biorazgradivog materijala i letke sa kratkim i slikovitim eko porukama, a za uzvrat tražili korišćene kese od PVC materijala i odlagali ih u specijalne eko korpe. Tom prilikom su razgovarali sa prolaznicima i posetiocima Kalenić pijace i objašnjavali im zašto je štetno koristiti i ostavljati PVC kese u prirodi. Program je vodio profesionalni ekolog. Učenici su učestvovali u eko kvizu i pokazali zavidno znanje o ekologiji i očuvanju životne sredine.

Dragana Tomanić