Predsednik Gradske opštine Vračar Milan A. Nedeljković priredio je prijem za najtalentovanije učenike osnovnih škola Vračara povodom Dečije nedelje, 7. oktobra 2019. godine. Pohvalnice su dobili učenici koji su tokom prošle školske godine osvojili nagrade na konkursima i takmičenjima u organizaciji udruženjaPrijatelji dece, kao što su likovnikonkurs „Mali Pjer“, takmičenje recitatora, Najraspevanijaodeljenjskazajednicai „Zlatna sirena“.

Svaka škola je, posle dodele pohvalnica,priredila kratak program. Našu školu su predstavljale učenice Katarina Necić VII-4 koja je na ruskom jeziku pevala pesmu „Kaćuša“i duet Lea Maliković i Teodora Mišić VII-2 koje su pevale srpsku narodnu pesmu „Oro se vije“. Ove izuzetno muzikalne učenice već dve godine uzastopno osvajaju prva mesta i na opštinskom i na gradskom takmičenju solo-pevača i malih vokalnih sastava „Zlatna sirena“.

Pohvalnice je dobilo 12 učenika naše škole.

mr Biljana Bulović-Marić,

nastavnik muzičke kulture