Stručno usavršavanje u ustanovi

U okviru stručnog usavršavanja u ustanovi održana je 3. aprila 2019. sednica Nastavničkog veća na kojoj su prezentovani primeri dobre prakse iz prvog polugodišta školske 2018/2019. godine. Nastavnici su predstavili časove projektne i tematske nastave, ugledne i ogledne časove kroz kratke izveštaje, fotografije sa časova i dečije radove.

Izlaganja su započele učiteljice prvog razreda. Gorica Ivanović je govorila o projektnoj nastavi „Koreni mog Beograda“ i oglednim časovima „Reči i izrazi iz štampe kao naslov“ i „Komponovanje rečenica rečima i izrazima isečenim iz štampe“ u odeljenju I2. Ivana Uljanov je prikazala ugledni čas „Slovo, reč, rečenica - komponovanje rečenica“ i tematski dan „Saobraćaj“ u odeljenju I4.

Usledile su priče o sledećim aktivnostima:

- Projektna nastava „Praistorija“, organizovana u petom razredu, realizatori Biljana Bulović-Marić, Ivana Smiljković-Čevizović i Pavle Pavlović,

- Projektna nastava „Prikaz romana“ organizovana u petom razredu, realizatori Ana Stojanović, Ivana Marković i Slađana Galuška,

- Projektna nastava „Na krilima knjige“ organizovana u VI5, realizatori Dragana Janjić, Nataša Tomić, Bojana Vesković, Slađana Galuška i Predrag Mladenović,

- Projektna nastava „Komunikacija, pismenost i mediji“, organizovana u VIII1, realizatori Dragana Janjić, Nataša Tomić, Slađana Galuška i Predrag Mladenović,

- Projektna nastava „Učenje je zabava“, organizovana u IV2 i IV3, realizatori Dragana Zlatić, Marija Vujović i Slađana Galuška,

- Ugledni čas „Disanje“ u V4, realizator Jelena Bodiroga,

- Projektna nastava „Božić i Nova godina, tradicija i običaji našeg naroda i naroda čiji se jezik izučava u školi“ organizovana u petom razredu, realizatori Predrag Mladenović, Jasminka Ristić, Biljana Bulović-Marić, Olivera Filipović, Aleksandra Bošković i Jelena Vukičević-Radoičić.

U diskusiji prisutni nastavnici, stručni saradnici i direktor su ocenili da su realizovane aktivnosti interesantne, a razmena iskustava važna za osmišljavanje novih sličnih časova.

Slađana Galuška