Đački parlament

 

Nastavnica fizike Nataša Stanić i osam učenika sedmog i osmog razreda, predstavnici Đačkog parlamenta naše škole, posetili su 3. i 4. decembra 2018. Osnovnu školu „Desanka Maksimović“ u Gornjem Milanovcu. Tako je nastavljena saradnja započeta u maju 2017. godine kada su predstavnici Đačkog parlamenta OŠ „Desanka Maksimović“ bili naši gosti. Cilj saradnje škola je razmena iskustava i primera dobre prakse u radu.

Domaćini su predstavili Festival nauke, rad UNESKO kluba i program „Eko-škole“. Učenici naše škole su govorili o projektu preduzetništva, manifestaciji Bazar-pazar, o sportskim turnirima i jezicima koje uče u školi.

Drugog dana druženja gosti su obišli izdvojeno odeljenje škole u Vraćevšnici i upoznali se sa aktivnostima đaka.

Učenici i nastavnici obe škole planiraju nastavak ove divne saradnje i razmenu novih ideja i iskustava.