Dan deteta

Svetski dan deteta obeležen je 20. novembra 2018. u Srbiji pod sloganom „Plavo za svako dete”, a plavom svetlošću su osvetljene zgrade Doma Narodne Skupštine, Palate Albanija, mosta na Adi, fontana na Slaviji i most na Koridor 10 kod Vladičinog Hana.

Na svečanosti u Domu Narodne skupštine ministarka zadužena za demografiju i populacionu politiku Slavica Đukić Dejanović je rekla „Deca moraju da budu zaštićena, zdrava, da imaju osnovu za školovanje, kasnije za zaposlenje. Nažalost, danas tek 17 odsto naseg stanovništva čine mladji od 17 godina. Zadatak svih nas ostaje briga za naše najmlađe, prevencija i zaštita dečijih prava jer su ona naša budućnost.“

Ovoj svečanosti su prisustvovali i učenici I-2 naše škole i njihova učiteljica Gorica Ivanović. Oni su Dan deteta obeležili puštanjem balona ispred Narodne skupštine.