Reči i rečenice

Nastavnica Ivana Uljanov je održala 22. novembra 2018. dva javna časa srpskog jezika u I-3. Obrađena je nastavna jedinica „Slovo, reč, rečenica – komponovanje rečenice rečima isečenim iz štampe“.

Cilj časova je bio osposobljavanje učenika da samostalno i u paru osmisle, sastave i sklope rečenice izborom reči isečenih iz štampe i povezuju znanja iz različitih oblasti.

Času su prisustvale kolege učitelji, pedagog škole, pomoćnik direktora, bibliotekar i nekoliko roditelja.

Učenici su bili motivisani i aktivni. Od ponuđenih reči, pojmova obrađenih na časovima sveta oko nas, osmišljavali su rečenice koristeći znanja stečena na časovima toga predmeta i iskustva iz svakodnevnog života. Na drugom času radili su u parovima i sastavljali rečenice od ponuđenih reči iz nekih drugih oblasti. Čitali su i prezentovali svoje sadržaje pred celim odeljenjem.

Produkti pokazuju da su ostvareni ishodi planirani za ovaj period. Na kraju časa učenici su emotikonima pokazali da su veoma zadovoljni aktivnostima. Nastavnica i gosti su ocenili časove veoma uspešnim.

Ivana Uljanov