Dejan Aleksić u našoj školi

U okviru obeležavanja Meseca knjiga učenici četvrtog razreda su se 26. oktobra 2018. družili sa Dejanom Aleksićem, jednim od najznačajnijih srpskih književnih stvaralaca mlađe generacije koji piše pesme, priče i pozorišne tekstove za decu i dobitnik je brojnih nagrada. Njegove pesme su u čitankama za osnovnu školu, a u lektiri za peti razred su i pesme i priče iz knjiga „Muzika traži uši“ i „Koga se tiče kako žive priče“.

U jednosatnom programu pisac je predstavio svoju novu knjigu sjajnih i duhovitih pesama „Šta sam ono hteo da kažem?“.

Prvo je govorio neobične razigrane i vesele male oglase kao što je ovaj u kome porodica buva traži stan:

„Buvac i buva dobili buvče,
hitno im treba dvosobno kuče.
Prednost imaju klempave rase,
što veće uši, veće i terase.“

Usledile su brzalice i zagonetke i takmičenje đaka u izgovaranju brzalica i otkrivanju pojmova koji se kriju iza stihovnih zagonetki.

Đaci su uživali u pesništvu Dejana Aleksića, zabavljali se i nadmetali i na kraju ocenili čas i pesnika peticom.

Slađana Galuška