Nedelja programiranja

EU nedelja programiranja je samonikla inicijativa čiji je cilj da približi programiranje i digitalnu pismenost svima na zabavan i zanimljiv način. Učenje programiranja nam pomaže da bolje shvatimo svet oko nas koji se brzo menja, da bolje razumemo kako tehnologija funkcioniše i razvijamo veštine i sposobnosti koje nam pomažu da istražujemo nove ideje i da inoviramo.

U našoj školi su u okviru Evropske nedelje programiranja organizovane aktivnosti za učenike šestog razreda i time smo se priključili ovom svetskom događaju.

Na času informatike 20. oktobra 2018. učenici su se upoznali sa programskim jezikom HTML. Njima su predstavljene osnovne komande jezika HTML i način na koji mogu kreirati veb stranu. Uz pomoć nastavnice informatike Bojane Vesković đaci su na svojim računarima kreirali svoje veb stranice.

Bojana Vesković