Ruska pesma

U Ruskom domu u Beogradu održan je 4. maja 2018. Festival „Ruska pesma“ na kom su nastupali horovi osnovnih škola iz Beograda i pevali pesme na ruskom jeziku. Osim u Beogradu, takmičenja će se održati i za regione Niša, Šumadije i Vojvodine. Finalno takmičenje će se biti 1. juna 2018. na Međunarodni dan deteta.

Na festivalu je učestvovao hor Ruskog dečijeg kulturnog kluba naše škole koji čine učenici od prvog do trećeg razreda. Među šest horova, on je osvojo drugo mesto i plasirao se u finale. Đaci su otpevali dve pesme: jednu od predložene četiri u obaveznom delu programa pod nazivom „Ako si sa drugom izašao na put“ i „Sportski marš“ u sportskom delu, a povodom održavanja Svetskog prvenstva u fudbalu u Rusiji, koju su sami odabrali. Na finalnom takmičenju pevaće sportsku pesmu i jednu o deci, po izboru.

Nadamo se dobrom plasmanu i u finalu festivala.

Julija Danilović