Zmajevi istoka i zapada

U Biblioteci grada Beograda, odeljenju „Rastko“ na Vračaru, organizovane su radionice za učenike trećeg razreda naše škole pod nazivom „Zmajevi istoka i zapada“. Učenici III-1 i III-2 bili su gosti Biblioteke 29. marta, a III-3 i III-5 - 11. aprila 2018.

Bibliotekarke su za učenike pripremile prezentaciju o izgledu i osobinama zmajeva kod naroda na istoku i zapadu. Razgovarale su sa decom o tome kako su zmajevi prikazani u narodnim verovanjima, bajkama, legendama, delima epske fantastike, arhitekturi i likovnoj umetnosti i pop kulturi, kao i u srpskoj narodnoj književnosti. Onda je usledio kviz kroz koji su deca proverila svoje znanje o ovim fantasičim bićima.

Đaci su uživali u priči i kvizu, rekli su da im se sviđa tema i da su naučili neke nove informacije u vezi sa zmajevima.

Slađana Galuška